Co oznacza wynik Gastritis chronica minoris gradus antri sine antrophia?

Prosze o interpretację wyników: Gastritis chronica minoris gradus antri sine antrophia (M-40000) oraz gastritis chronica minoris gradus corporis sine antrophia (M-40000), bakterie spiralne w barwieniu giemsa (-) (M-40000M)

Lek. Michał Lenard

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej wpustu i trzonu żołądka małego stopnia, bez cech zaniku. Brak obecności bakterii spiralnych. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający to badanie. Pozdrawiam!