Co oznacza gastritis chronica minoris gradus corporis sine atrophia?

Bardzo proszę o interpretację badania histopatologicznego: -gastritis chronica minoris gradus corporis sine atrophia m-40000 -hyperplasia foveolaris focalis corporis cum atypia gradu minoris ventriculi m-72000 -bakterie spiralne w barwieniu gemsa (plus) m-40000H Bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać na zakażenie helicobacter pylori poza tym wynik wskazuje na przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka stopnia małego bez zaniku oraz przerost ogniskowy dołeczkow z atypii stopnia małego , konieczna wizyta u lekarza kierującego na badanie