Czy to wszystko może świadczyć o złej diecie lub nerwicy żołądka?

Witam, generalnie od lat mam endometrioze. Przez ostatnie kilka miesięcy jednak skrzepy znikły. Pojawia się mniej obfity okres, poprzedzony brązowymi plamieniami. Żyje też od ponad roku w ciągłym stresie i od kilku miesięcy zauważyłam spadek energii, większą senność. W okolicach żołądka czuje jakby ucisk, w okolicach pępka pojawił się odstający brzuch. A co najgorsze mam niepohamowany apetyt na cukier, potrafię dosłownie zajadać się nim łyżeczkami. Czy to wszystko może świadczyć o złej diecie, nerwicy żołądka?
KOBIETA, 40 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy ucisku w okolicach żołądka i odstającego brzucha mogą wskazywać na problemy z układem trawiennym, takie jak nietolerancje pokarmowe, zapalenie żołądka czy inne schorzenia przewodu pokarmowego.

Również długotrwały stres może wpłynąć na wiele aspektów zdrowia, w tym na układ trawienny, senność i apetyt. Stres może prowadzić do problemów żołądkowych, takich jak refluks żołądkowy czy nadmierna produkcja kwasu żołądkowego. Może być też przyczyną niepohamowanej ochoty na cukier.

Aby uzyskać dokładną diagnozę i odpowiednią opiekę medyczną, zalecamy skonsultowanie się z gastroenterologiem. Lekarz może zlecić odpowiednie badania, jak np. badania krwi, ultrasonografię lub endoskopię, aby wykluczyć lub potwierdzić różne schorzenia. Ponadto, warto z nim również omówić swoją dietę i styl życia, aby ustalić, czy mogą one mieć wpływ na Pani objawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.