Co powoduje wzdęcia żołądka po posiłkach i odbijanie?

Dokuczaja mi wzdecie zoladka po posilkach nawet po lyku wody, odbijanie (czasami ciezko mi odbeknac a czuje ze chce), wiatry. Po odbijaniu posmak mydla. Uczucie pelnosci po niewielkim posilku. Nawet po kromce chleba. Mam zdiagnozowana przepukline przeponowa, refluks. Bylo robione usg, gastroskopia. Biore emanera 20 tribux oraz enterol od miesiaca. Poprawy brak. Dodam jeszcze ze czesto mam nudnosci oraz zdarza mi sie zwymiotowac. (Mialam ostatnio duzo stresow) 3 lata temu leczylam sie na nerwice.

Witam
Wszelkie dolegliwości ze strony układu trawiennego mają bardzo silną korelację z emocjami i dużo stresów zawsze powoduje różne zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Tzw. splot słoneczny , który jest położony nad pępkiem w okolicach żołądka jest miejscem najbardziej czułym na wszelkie stany emocjonalne i sytuacje stresowe i reaguje różnymi dolegliwościami całego układu trawiennego./ nudności, wymioty, refluks, drażliwe jelito.../. Proponuję , aby obok leczenia gastrologicznego rozpocząć psychoterapię,aby po kolei rozbroić skumulowane emocje i napięcia w układzie pokarmowym ,uporządkować to, co nieuporządkowane i opisane dolegliwości ustąpią.
Pozdrawiam
Anna Szyda