Gazy, wzdęcia i odbijanie oraz tłuszczowy stolec

Mam 20lat, nigdy nie miałam problemów z układem pokarmowym. Rok temu poszłam na studia zaczęłam jeść więcej tłustych rzeczy, od około pół roku mam problemy- gazy, wzdęcia, odbijanie. Wyprozniam sie regularnie raz dziennie ale często na papierze są ślady ropy/tłuszczu. 2 razy po tłustych posilkach takich jak kotlet czy rosół zauważyłam oka tłuszczu po wyproznieniu mimo ze stolec był twardy. Czy to normalne ze po tłustym posiłku czasem stolec jest trochę tłuszczowy? Boje sie ze to PZT..

Jeśli je Pani bardzo dużo tłustych pokarmów, Pani trzustka może nie nadążyć z produkcją wystarczającej do ich strawienia ilości enzymów. Nie ma żadnych powodów, aby podejrzewać u Pani PZT.