Nadmierne gazy, wzdęcia, burczenie, odbijanie się
Witam, lekarz przepisał mi enzymy trzustkowe, gdyż pojawiły się u mnie problemy typu nadmierne gazy, wzdęcia, burczenie, odbijanie się i raz zaparcia raz lekkie biegunki. Miałem robione badania krwi i moczu. Wszystko ok tylko troszkę zaniżona wartość amylazy 23, a norma 28. Lekarz stwierdził że to może być przejściowa dysfunkcja enzymatyczna. Miałem robione usg brzucha 2 razy i wszystko wychodziło idealnie. Problemy mam od miesiąca po lekach niesteroidowych. Czy niedobór enzymów to przyczyna?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Mam za mało informacji, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Możliwe, że niesteroidowe leki przeciwzapalne są odpowiedzialne za Pana dolegliwości.