Nadmierne gazy, wzdęcia, burczenie, odbijanie się

Witam, lekarz przepisał mi enzymy trzustkowe, gdyż pojawiły się u mnie problemy typu nadmierne gazy, wzdęcia, burczenie, odbijanie się i raz zaparcia raz lekkie biegunki. Miałem robione badania krwi i moczu. Wszystko ok tylko troszkę zaniżona wartość amylazy 23, a norma 28. Lekarz stwierdził że to może być przejściowa dysfunkcja enzymatyczna. Miałem robione usg brzucha 2 razy i wszystko wychodziło idealnie. Problemy mam od miesiąca po lekach niesteroidowych. Czy niedobór enzymów to przyczyna?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Proszę poczekać na efekty leczenia. Po około 7-14 dniach udać się na kontrolę chyba że objawy nie ustąpią to wtedy udać się do lekarza szybciej.

Aleksander Ropielewski

Mam za mało informacji, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Możliwe, że niesteroidowe leki przeciwzapalne są odpowiedzialne za Pana dolegliwości.