Refluks a odbijanie i ziewanie

Mam na imię Ewelina mam 21 lat. Mam od urodzenia refluks. Martwi mnie to, że cały czas mam nie przyjemny smak w ustach, suche wargi, odbijanie powietrzem. i częste ziewanie. Czy to może być od refluksu?? I budzę się np o 8 i dalej już nie mogę zasnąć

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu pokarmowego. Nie można wykluczyć występowania refluksu żołądkowo-przełykowego. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.