Refluks dwunastniczo-żołądkowy

mam refluks dwunastniczo-żołądkowy bardzo dużo mam żółci , objawy są dla mnie dokuczliwe w codzienności bo nie mam smaku , nie dosyt picia jakbym była odwodniona nie mogę pragnienia picia załagodzić sucho w buzi doszły mi od tygodni duszności kucia w klatce piersiowej jakby ktoś uciskał mi całej siły, czasami nie mam czucia w dłoniach drętwienie kiedy wykonywałam wysiłek lekarz stwierdził że to niedotleninie zażywam żelazo lecz popraw nie mam częste zbieranie na wymioty i bezsenność

Witam!
Podczas refluksu żołądkowo- przełykowego objawy takie jak pragnienie, bóle, niesmak w ustach czy wymioty i nudności to podstawowe objawy aby je ograniczyć do minimum należy natychmiast włączyć dietę łatwo strawną z ograniczeniem błonnika pokarmowego aby nie drażnić mechanicznie przełyku, podawać potrawy w temperaturze umiarkowanej.
Najlepiej udać się do dietetyka, by ten Pani indywidualnie dobrał jadłospis.
Pzdr,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny