Czy mogę mieć wrzody żołądka mając 34 lata?

mam 33 lat, po podaniu globulki macmiror complex dopochwowo, rano dostaje, rzucaja '' mna biegunki kilka razy, gorzki posmak w ustach, ogolnie mam problem z wrazliwym jelitem od 20r.ż, czuje osslabienie, odwodnienie, zimno mi, mdlosci tez, problemy od ukl. pokarmowego zatrucia, to moze byc powiazane od drog ukl. plciowego ? Proszę o pilną 0dpowiedź, martwie sie o jelita teraz, czy mam wrzody ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

globulki Macmiror Complex to lek stosowany w kuracji infekcji intymnych o podłożu grzybiczym, ale także w bakteryjnych infekcjach sromu oraz przy zakażeniu rzęsistkiem pochwowym. Z uwagi na to, że ma działanie miejscowe, może być bezpiecznie stosowany nawet przez ciężarne – nie przenika do krwi i, z uwagi na podanie dopochwowe, nie ma żadnego wpływu na układ pokarmowy.

O leku i jego działaniu przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/macmiror-complex.

Jeśli ma Pani zaburzenie nazywane zespołem jelita nadwrażliwego czy też IBS, to dolegliwości w postaci biegunek są typowe dla przebiegu tej choroby, natomiast gorzki smak w ustach czy mdłości nie mają związku z jelitami, a raczej z górnym odcinkiem dróg pokarmowych. Wśród przyczyn uczucia gorzkiego smaku w ustach wyróżnia się m.in. choroby zębów i dziąseł, ale też tzw. refluks żołądkowo-przełykowy.

Odsyłam do artykułu i zachęcam do wnikliwej lektury: https://portal.abczdrowie.pl/gorzki-smak-w-ustach-mocznica-kamica-zolciowa-refluks.

Spektrum Pani dolegliwości jest szerokie i może wskazywać na podłoże psychosomatyczne, może też oznaczać tzw. nerwicę żołądka. Choroba objawia się dolegliwościami ze strony układu pokarmowego na tle nerwowym – są to bóle żołądka, naprzemiennie zaparcia i biegunki. Nieleczona choroba może skutkować wrzodami, choć nic nie wskazuje, by u Pani można było mówić o chorobie wrzodowej. Niemniej oczywiście konieczne byłoby wykonanie badań specjalistycznych – np. gastroskopii i/lub kolonoskopii, by ustalić źródło Pani zaburzeń w obrębie żołądka i jelit.

O nerwicy żołądka przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/czy-nerwica-zoladka-to-choroba-psychiczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, proszę o tych wszystkich dolegliwościach szczegółowo opowiedzieć lekarzowi pierwszego kontaktu i poprosić go o szczegółowe badania związane z Pani symptomami. Pozdrawiam serdecznie.