Co robić z tym bólem pod kolanem w kierunku stopy?

Witam od dwóch dni boli łydka dziś boli mnie od kolana w dół czasami boli podczas chodzenia a tak to oprócz tego nic się nie dzieje jutro (22.04) sie wybieram do lekarza I barzzo się boję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę się nie bać. Wizyta u lekarza to najlepsza opcja, jaką mogła Pani wybrać, aby poznać przyczynę swoich dolegliwości.

Ból łydki może mieć wiele różnych przyczyn. Jeśli nie jest on związany z żadnym urazem ani wysiłkiem fizycznym, to przyczyną może być rwa kulszowa, niewydolność żylna, choroba zakrzepowo-zatorowa, zapalenie ścięgna Achillesa czy też niedokrwienie kończyn dolnych.

Czasem przyczyną bolesnych skurczy łydek są zaburzenia elektrolitowe, które mogą być związane z przyjmowaniem niektórych leków, piciem kawy, przewlekłym stresem i niedoborami składników mineralnych.

Życzymy dużo zdrowia!

Temat ten został szerzej opisany pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lydek-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.