Dlaczego miewam te bóle łydek?

Dzień dobry. Od ponad miesiąca borykam się z bólem obu łydek (skurcze, pieczenie). W prawej nodze dodatkowo boli mnie kostka. Jestem 4 miesiące po operacji prawego kolana. Półtora miesiąca temu badanie na D-dimer dało wynik 0.33. Pozostałe badania krwi robione 3 tygodnie temu, wszystko w porządku. Płytki krwi na poziomie 144 tys. Z jakiego powodu mogą występować takie 0 przez tak długi czas?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W przypadku ujemnych d – dimerów można najprawdopodobniej wyeliminować ryzyko zakrzepicy.

Istnieje wiele przyczyn przewlekłego bólu nóg, w tym łydek, a należą do nich przede wszystkim niedobory magnezu i potasu. Zaburzona gospodarka elektrolitowa może nasilać objawy bólu i drżenia mięśni.

Kolejnymi przyczynami opisanych dolegliwości mogłyby być stany zwyrodnieniowe kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a także rwa kulszowa.

Ze względu na odległość trudno jest całkowicie ocenić stan Pana zdrowia. Proponujemy więc konsultację z lekarzem internistą lub neurologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu oraz leczeniu, aby poprawić Pana jakość życia.

Na pewno warto byłoby wykonać pełną morfologię wraz z CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, kreatyniny, kwasu moczowego, magnezu i potasu w surowicy krwi. Dodatkowo lekarz może zdecydować o rozszerzeniu diagnostyki o rtg kręgosłupa lędźwiowego oraz stawów biodrowych.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka https://portal.abczdrowie.pl/bol-lydek-przyczyny-objawy-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.