Dlaczego mam ten ból łydki mając 61 lat?

Witam, mam 60 lat, od kilku miesięcy boli mnie łydka lewej nogi. Ból jest dokuczliwy zwłaszcza podczas chodzenia. Zdarza się, że muszę stanąć na środku drogi, bo ból jest nie do zniesienia. Noga nie jest obrzęknięta ani zaczerwieniona. 60 lat
KOBIETA, 61 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból łydki podczas chodzenia może mieć związek z funkcjonowaniem naczyń krwionośnych. Częstą przyczyny dolegliwości bólowych kończyn dolnych są stany zapalne żył, w tym zakrzepowe zapalenie żył. Choroba ta może przebiegać bez żadnych objawów lub powodować nie tylko ból, ale i opuchliznę, zasinienie, stwardnienie bądź zaczerwienienie powierzchni skóry.

Inną przyczyną może być niewydolność żylna, które również skutkuje bólem, obrzękiem, uczuciem ciężkości, drętwieniem, mrowieniem czy też skurczami. Ponadto możliwe jest zapalenie mięśni lub powikłania po grypie.

W związku z tym warto udać się do specjalisty i wykonać badania diagnostyczne. Wczesne wykrycie choroby i szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia przyspieszy powrót do zdrowia oraz zmniejszy ryzyko powikłań. Proszę więc nie zwlekać.

Szczegółowe informacje na temat bólu łydki znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów dostępnym pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-lydek-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy