Czy ból łydki i pod kolanem może być wynikiem urazu stopy?

Witam w lutym uległem wypadkowi w pracy w wyniku czego złamałem druga kośc srodstopia po 6tyg w gipsie lekarz na ostatniej wizycie ściągnął mi gips dotykał nogi i pytał czy boli więc powiedziałem że nie. Podziękował mi i na tym zakończyła się moja przygoda z leczeniem. Wróciłem do pracy lecz nie dawałem rady chodzić w ciężkich butach więcej niż 4 lub 5g kulalem cały czas do teraz. Od tyg pojawił się nowy problem nie mogłem zginąć nogi bo bolało mnie pod kolanem myślałem że to samo przejdzie, owszem przeszło ale na tyle że mogę chodzić ale mam łydke spuchnieta jak by ciągle naprezona i czuje ból pod kolanem gdy wstaje a nawet jak czasami siedzę. Zaobserwowałem też że noga jest cieplejsza. Czy ból łydki i pod kolanem jest wynikiem tego że kuleje i miałem połamana kośc w stopie? Jak to leczyć?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pana dolegliwości mogą być spowodowane powikłaniem po leczeniu nogi w gipsie, czyli zakrzepowym zapaleniem żył. Oczywiście jest to jedna z wielu możliwości, dlatego powinien Pan udać się do lekarza prowadzącego w celu diagnostyki i leczenia.