Niepokojące objawy przypominające autyzm u 10-miesięcznego synka

Witam jestem mamą 10 miesięcznego synka, u ktorego zauwazylam niepokojace dla mnie objawy przypominające autyzm. 1. Moj syn jest tak zainteresowany wszystkim dookola ze bardzo ciężko reaguje na swoje imie, oraz ciezko o kontakt wzrokowy 2.jak jest podekscytowany macha raczkami 3.Majac okolo 8-9 miesiaca gaworzyl (bubu i baba) nagle przestal jedynie co robi to "bziumka" 4.nie jest zainteresowany jakimkolwiek nasladowaniem. 5. Nie cieszy sie na moj i meza widok. Dodam, ze syn od 6 mz ogladal dosc sporo bajek na tv. Gdy mu wlaczam ulubiona piosenke ma usmiech od ucha do ucha, jak mu pokaze jego ulubiona zabawke rowniez ma usmiech od ucha do ucha. Lubi sie bawic ze mna oraz z mezem. Dodam ze niechcacy podczas zabawy kiedys bardzo mocno przestraszylam mojego synka, ktory wpadl w histerie i ciezko go bylo uspokoic.

Opisane inne objawy mogą w tej sytuacji być wynikiem przebodźcowania i nadmiaru tv. Gdyby jednak utrzymywały się- warto podjąć konsultację z psychologiem dziecięcym.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Ponieważ trudno jest coś powiedzieć tylko na podstawie kilku informacji zachęcam do udania się do psychologa. Tylko obserwacja jak i wnikliwy wywiad pomogą Pani w uzyskaniu odpowiedzi na zadane pytania.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu