Dziwne zachowania miesięcznego synka

Łukaszek od urodzenia jest płaczliwym niespokojnie śpiącym dzieckiem. Spokojnego go pamiętam tylko po wyjściu ze szpitala, kiedy miał żółtaczkę fizjologiczną na poziomie 19. Wtedy za dużo spał. Pediatra skierował nas z powrotem do szpitala, a tam nas nie zatrzymali, ale nakazali odstawienie od piersi, co przyniosło skutek i obniżyło bililurubinę. Wspominam o tym, bo może to ma jakiś związek. Z powodu pęknięcia pęcherza płodowego 6 tyg. przed terminem wylądowaliśmy w szpitalu i Łukasz urodził się 4 tyg przed terminem. Lekarze wywołali poród, który pomimo że nie był pierwszym moim porodem zostawił traumatyczne wspomnienia. Poród wywołano oksytocyną i buskolizyną, dostawałam też leki przeciwbólowe, ponieważ z bólu kładłam się na podłodze, wołałam o pomoc. 10 palców rozwarcia miałam po 40 minutach od pierwszym skurczów. Może to mogło mieć wpływ na zachowanie malca. Problemem Łukaszka do dziś są problemy ze snem i straszna płaczliwość połączona z nerwowością. Budzi się w nocy i nic nie jest w stanie go ukoić przez długi czas. Wygina się i bardzo głośno płacze. Nie chce się dać przytulić. W dzień również często się denerwuje, płacze, piszczy, rzuca czym popadnie. Rzuca się na ziemię. Z pewnością nie jest rozpieszczony, ponieważ podobnie wychowywaliśmy starszą córkę i nigdy nie mieliśmy z nią problemów. Od dłuższego czasu ignorujemy jego napady, ale nie przynosi to efektów. Proszę o pomoc, może jest coś co możemy sprawdzić lub zbadać dokładniej tak by być pewnymi że nie zaniedbujemy jego zdrowia, a jego zachowanie to po prostu okres przejściowy bądź trudny charakter.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Trudno mówić, żeby maluszek, który ma zaledwie miesiąc mógłby być rozpieszczony. Zachowanie dziecka jest niepokojące i przede wszystkim wymaga uwagi neurologa dziecięcego. Dzieci przychodzące na świat przedwcześnie oraz w wyniku trudnego porodu dość często są niespokojne, pobudzone, nieprawidłowo przetwarzają napływające bodźce z otoczenia, przez co konieczne jest wsparcie terapeutyczne np. rehabilitanta, terapeuty integracji sensorycznej.

Pomoc specjalistów pozwoli zrozumieć zachowanie dziecka, które może być uwarunkowane np. niedojrzałym jeszcze układem nerwowym oraz podając właściwe działania minimalizujące i redukujące niepokojące i niezrozumiałe zachowania.

Pozdrawiam