Wyczuwalna główka dziecka w 32 tygodniu ciąży

Jestem w 32 tygodniu ciąży i na badaniu wziernikiem moja pani ginekolog nawet nie zdążyła całkowicie umieścic wziernika wyjęła go i zbadała mnie palcami po czym powiedziała, że jest wyczuwalna główka dziecka, nie ma rozwarcia, wszystko jest pozamykane. Kazała mi brać nospe, luteine i magnez. Chciałabym się dowiedzieć czy grozi mi przedwczesny poród, czy to jest normalne na tym etapie ciąży? Czy jeśli będę się oszczędzać mogę dotrzymać do terminu porodu? z góry bardzo dziękuje.

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli lekarz stwierdził w badaniu brak rozwarcia szyjki macicy i zamknięte ujście, to ryzyko porodu przedwczesnego jest niskie. W 32 tyg. ciąży możliwe jest wyczucie położenia główki płodu i nie świadczy to o niczym niebezpiecznym. Przede wszystkim należy zastosować się do zaleceń lekarza, zgłosić na ew. badanie kontrolne.