Skrócona szyjka macicy w 29. tygodniu ciąży

Witam.Moja córka jest młoda kobieta ma 18 lat jest w pierwszej ciąży w 29 tyg, dzisiaj była u lekarza ma skróconą szyjkę macicy i rozwarcie na 1,5 czy to grozi wczesniejszym porodem? ma przepisana nospe luteine co robic zeby donosiła ciąze do konca?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim córka powinna pozostawać pod kontrolą ginekologa i stosować się do wszystkich zaleceń, przede wszystkim unikać wysiłku fizycznego. Opisywany stan może grozić porodem przedwczesnym.