Skrócona szyjka macicy w 38-tygodniu ciąży
W 38 tc i 2 dni. Szyjka macicy miekka skrocona 0,5cm. Rozwarcie na 2 cm. Wczoraj odpadł mi czop. Teraz za kazdym razem mam sluz po skorzystaniu z toalety. Czy to zwiastuje szybszy porod? Czop mi odpadl po sexie czy nie ma teraz ryzyka infekcji ?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wszystko wskazuje na to że Pani organizm przygotowuje sie do porodu. zwykle kobiety rodzą między 38-41 tyg a więc w Pani przypadku to nie termin przedwczesny... Jesli mąż nie ma objawów infekcji nie ma powodów do niepokoju.