Skrócenie szyjki macicy i rozwarcie na 1 palec w 33 tygodniu ciąży

Witam! jestem w 33 tygodniu ciąży. Mam zagrożenie przedwczesnym porodem, ponieważ skróciła mi się szyjka i mam rozwarcie na 1 palec. Czy konieczna jest hospitalizacja? czy wystarczy leżenie i odpoczynek w domu? czuję się bardzo dobrze i nie widzę powodu, dla którego miałabym jechać do szpitala.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skoro lekarz prowadzący zadecydował o konieczności hospitalizacji to powinna Pani zaufać tej opinii.