Co mam robić z ciążą w tej sytuacji?

Witam jestem w 3 nas z 33 tygodniu ciąży lekarz sam nie może tego stwierdzić 1.04 byłam na badaniach powiedział że skraca mi się szybka macicy kazał jechać do szpitala nie wiem co mam zrobić nie chce leżeć w szpitalu do końca ciąży mam małe dzieci w domu i jeżeli pójdę do szpitala dzieci zostaną bez środków do życia ponieważ narzeczony zostanie z nimi sam bez pracy czy jest jakiś inne rozwiązanie,? Stwierdził również że mam źle wyniki badań

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani, o wynikach jakich badań mówił lekarz, niemniej, jeżeli jego zdaniem są one wskazaniem do hospitalizacji, to trudno polemizować z opinią ginekologa prowadzącego ciążę.

Na pewno skracająca się szyjka macicy może być bezpośrednim zagrożeniem dla płodu i prowadzić do przedwczesnego porodu, a ponieważ jest Pani dopiero w 33. tygodniu ciąży, to obawy lekarza wydają się uzasadnione.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-przedwczesnego-porodu.

W sytuacji, gdy szyjka macicy skraca się, by zminimalizować ryzyko przedwczesnego rozpoczęcia akcji porodowej, konieczne jest prowadzenie spoczynkowego trybu życia – zazwyczaj lekarze bezwzględnie nakazują pacjentce, by leżała, wstając tylko wówczas gdy jest to nieodzowne (np. do toalety), a także unikała stresu oraz seksu i dźwigania.

Trudno powiedzieć, czy w Pani przypadku to wystarczy – konieczne byłoby zapoznanie się z wynikami badań, niemniej na pewno powinna Pani być pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego ciążę.

Na temat niewydolności szyjki macicy może Pani dowiedzieć się więcej z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-szyjki-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.