Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam taki śluz w 20 tygodniu ciąży?

Witam Jestem w 20 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu leci mi śluz raz taki mokry raz taki galaretowaty i dzisiaj 29.10 zaczęło mnie boleć w kroczu, bol pachwinowy przy chodzeniu ale jak usiądę to już nie boli i jest okej. Podejrzewam skracanie się szyjki . Lekarza mam we wtorek.
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból krocza czy ból w pachwinach raczej nie wskazuje na skracanie się szyjki macicy, lecz jest skutkiem działania hormonu – relaksyny. Wzrost jej stężenia podczas ciąży sprawia, że stawy stają się bardziej ruchome, a więzadła czy mięśnie rozluźniają się. Do tego stale rosnący płód i powiększająca się macica mogą powodować dolegliwości w okolicach krocza.

Natomiast pojawienie się nadmiernej ilości śluzu, zwłaszcza w postaci galaretowatej, może świadczyć o odejściu czopa śluzowego. Ma to miejsce podczas skracania się i rozwierania szyjki macicy wskutek czynności skurczowej. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-szyjki-macicy.

Ponieważ nie sposób ustalić, czy wydzielina z pochwy jest fizjologiczna, czy też świadczy o toczącej się infekcji bądź skracającej szyjce macicy, to sugeruję niezwłoczne skonsultowanie się z ginekologiem prowadzącym ciążę. Jedynie badanie USG jest w stanie wykluczyć ryzyko przedwczesnego porodu, zatem jeśli cokolwiek budzi Pani wątpliwości, to warto je skonfrontować ze specjalistą.

Proszę zapoznać się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-przedwczesnego-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy