Czy to może być jakaś infekcja w ciąży?

Dzien dobry jestem w 35 tygodniu ciąży, dzis przy wypróżnianiu zauważyłam galaretowaty sluz zolty ,pojajawia się ino przy wypróżnianiu i parcie czy to może być infekcja???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

warto byłoby ustalić, skąd wydobywa się śluz. Jeżeli z odbytu, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw – żółte zabarwienie z pewnością pochodzi od kału, natomiast sam śluz może wskazywać na zapalenie błony śluzowej jelita, jednak często też towarzyszy zarówno biegunkom, jak i zaparciom. Jednostkowe wystąpienie śluzu przy wypróżnieniu nie świadczy o niczym.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-kale-przyczyny-choroby.

Natomiast wydobywanie się galaretowatego śluzu z pochwy może wskazywać na odejście (czy też oddzielanie się w kawałkach) czopa śluzowego – tworzy się on już na początku ciąży, może być bezbarwny lub mieć kolor mleczny czy żółty. Chroni szyjkę macicy przed patogenami z zewnątrz, ale przed porodem (na kilka godzin, dni, czasem tygodni) zostaje wydalony.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czop-sluzowy-charakterystyka-wydzielanie-pierwsze-objawy-porodu.

W takim wypadku wskazane byłoby skonsultowanie się z ginekologiem prowadzącym ciążę, by upewnić się co do dobrostanu płodu i sprawdzić, czy szyjka macicy nie rozwiera się.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.