Czy to może być czop śluzowy?

Mam pytanie: dzisiaj zaobserwowałam, iż wyleciało mi coś w podobnego do białego rulonika, nie było śluzowate i z krwią.
Jestem w 33 tygodniu ciąży - czy to może być czop?

Witam.

Czop śluzowy odchodzi z reguły kilka godzin do kilku dni przed porodem, ma wygląd galaretowaty (trochę przypomina białko jaja kurzego) często z domieszką krwi. Wydaje się więc, że to nie czop odszedł u Pani.

W ostatnich tygodniach ciąży zwiększa się ilość śluzu z dróg rodnych i być może właśnie z tego wynika opisywana wydzielina. Ale tak naprawdę nie mogę potwierdzić ani odrzucić Pani przypuszczeń. Jeśli lekarz stwierdzał już rozwieranie się szyjki, ma Pani nasilone skurcze, to może to być również czop śluzowy.

Pozdrawiam.