Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w tej sytuacji bezpieczne jest uprawianie seksu?

Okolo 2 tygodni temu w 38 t.c.zauwazylam fragmenty gęstego śluzu, były to pewnie kawalki czopa sluzowego. Odecnie jestem juz po terminie i chcialabym przyspieszyc porod naruralnymi metodami. Czy w tej sytuacji bezpieczne jest uprawianie seksu?
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

gdy minie wyznaczony termin porodu, możliwe jest podjęcie prób przyspieszenia go naturalnymi sposobami – seks do nich należy, ponieważ wydzielająca się w czasie orgazmu oksytocyna może spowodować skurcze macicy i skracanie się szyjki.

O naturalnych metodach przyspieszenia porodu może Pani przeczytać w naszym artykule, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-wywolanie-porodu.

Natomiast po odejściu czopa śluzowego seks nie jest wskazany z uwagi na podwyższone ryzyko wystąpienia infekcji wewnątrzmacicznej, przed którą chroni przez cały okres ciąży czop śluzowy. Gdy wypadnie, światło szyjki macicy jest otwarte, nie ma żadnej bariery, a patogeny, potencjalnie szkodliwe dla dziecka, mogą bez problemu wniknąć.

Więcej informacji na temat czopa śluzowego odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czop-sluzowy-charakterystyka-wydzielanie-pierwsze-objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy