Czy jest możliwe, że to czop rodny?

W czwartek dowiedziałam się że mała jest od 3 tygodni główka wsadzona w kanale rodny macica miękka dojrzała dziś i wczoraj wyleciała że mnie galaretowaya bialawa kulka . Według okresu jest to końcówka 37 tc według usg końcówka 39 tc . Czy jest to możliwe że jest to czop rodny ? Dodam że przed wczoraj pojawiło się 1 mleko kuje mnie pochwa i czuje ucisk na na pęcherz czyści mnie i brzuch nisko A ruchy małej są delikatniejsze i powolne .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wszystko wskazuje na to, że zbliża się poród – odejście czopa śluzowego, czyli naturalnej bariery przed patogenami, może mieć miejsce nawet na tydzień przed porodem, jednak pozostałe symptomy wskazują, że u Pani do rozwiązania dojdzie szybciej. Tutaj więcej informacji na temat czopa śluzowego: https://portal.abczdrowie.pl/czop-sluzowy-charakterystyka-wydzielanie-pierwsze-objawy-porodu.

Ucisk na pęcherz czy kłucie w pochwie często wynika z ucisku główki dziecka wstawiającej się w kanał rodny – jest to zupełnie naturalne. Wówczas również dochodzi do obniżenia się brzucha, ruchy dziecka są mniej wyczuwalne, możliwe jest też oczyszczanie się jelita grubego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.