Co oznaczają te upławy w 32 tygodniu ciąży?
Witam, mam pytanie dotyczące czopu śluzowego. Mianowicie jestem w ciąży 32 2tc. 2 dni temu zgłosiłam się do szpitala z mocnym bólem /rwaniem w krzyżu i podbrzuszu, niestety nie wiadomo co było tego powodem, na następny dzień ból ustał, dalej czuje dyskomfort ale już nie jest źle jak było. Szyjka ma 42mm, zamknięta. Zauważyli infekcje i faktycznie zaczęły lecieć mi uplawy mniej więcej konsystencji twarożku, przepisali mi granulki dopochwowe, twarożek jakby minął ale pojawiły się uplawy bardziej jakby zbite, ciągnące się w kolorze białe, czasem lekko żółte, nie lecą cały czas, tylko co jakiś czas wyleci taka grudka, w dotyku jakby stała, ciągnącą się jak guma, czy to może być czop śluzowy? Wszystkie objawy pojawiły się razem z tym bólem w krzyżu, chciałam opisać jak najwięcej, boję się o przedwczesny poród, z góry dziękuję za odpowiedzi.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
wydalenie czopa śluzowego następuje na krótko przed porodem. Najczęściej ma to miejsce po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. W przypadku gdy odejścia czopa śluzowego nastąpiłoby wcześniej należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, gdyż może to oznaczać ryzyko przedwczesnego porodu.
Więcej na temat czopa śluzowego przeczytać można w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/czop-sluzowy-charakterystyka-wydzielanie-pierwsze-objawy-porodu.
Wspomina Pani o stosowaniu granulek dopochwowych. Czasem tego typu leki wydalają się w takiej formie, jaką Pani opisuje. Aby jednak mieć pewność, że wydalona grudka ma związek z granulkami należy skonsultować się z ginekologiem. Nie znamy bowiem nazwy leku.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czop-sluzowy-w-29-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-czop-sluzowy-w-32-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czop-sluzowy-w-18-tygodniu-ciazy.