Czy urodzę wcześniej?

jestem w 38 tygodniu ciazy chciala bym juz urodzic bylam wczoraj u lekarza i mowil ze jest wszystko ok ale mi sie wydaje ze juz mi odszedl czop sluzowy i zapomnialam mu o tym powiedziec. termian mam na 19.09 czy urodze w tym czasie ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Wydalenie czopu śluzowego (o ile był to rzeczywiście czop śluzowy) jest znakiem, iż szyjka macicy się rozszerza. Dziecko może urodzić się jednak w ciągu kilku dni a nawet tygodni od jego wydalenia, gdyż szyjka macicy otwiera się stopniowo. Niestety nie ma na to jednoznacznej reguły :)
Pozdrawiam.