Co oznacza różowy śluz w 35 tygodniu ciąży?

Witam, obecnie rozpoczęłam 35 tydzień ciąży. Dziś zauważyłam na wkładce jasno różowy śluz, co to może oznaczać? Dodam, że od 2 dni męczy mnie infekcja, a lekarza mam dopiero w czwartek

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienia mogą pojawiać się na każdym etapie ciąży. Różowy śluz w trzecim trymestrze powinien być jak najszybciej skonsultowany z lekarzem. Jeśli pojawia się on przed 37. tygodniem ciąży, może sygnalizować przedwczesny poród. W takim przypadku szybka interwencja zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego wcześniaka.

Różowe plamienia występujące niedługo przed porodem (po 37. tygodniu) nie powinny wzbudzać niepokoju. Związane są one z odejściem czopa śluzowego i rozwieraniem szyjki macicy. Dzieje się tak kilka dni lub tygodni przed porodem. To naturalne zjawisko sygnalizujące, że dziecko jest gotowe do przyjścia na świat.

Proszę więc w trybie pilnym udać się do specjalisty lub na izbę przyjęć, aby potwierdzić, że wszystko jest w porządku.

Informacje na temat konsystencji śluzu w ciąży znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów. Znajduje się on pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.