Co znaczy taki wygląd śluzu?
Dzisiaj pojawił mi sie w śluzie cieniutkie nitki z krwią jestem w 35 tc czy to normalne ??

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
plamienie pod koniec ciąży nie jest zazwyczaj obarczone żadnymi komplikacjami, nie musi też wskazywać na nic niepokojącego – po 37. tygodniu ciąży może oznaczać skracanie i rozwieranie szyjki macicy, zwiastujące rychły poród.
Być może przydatny okaże się ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.
Gdy takie plamienie pojawia się wcześniej – to jest np. w 35. tygodniu ciąży – również nie musi być powodem do obaw, ponieważ rozpulchniona i podatna na urazy śluzówka może niekiedy delikatnie krwawić. Jednak warto pamiętać, że właśnie z uwagi na ryzyko skracania i rozwierania szyjki macicy – w tym wypadku przedwczesnego – należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.
Dla uspokojenia Pani warto dodać, że jeżeli takie delikatne nitki krwi pojawiają się sporadycznie i nie przybierają formy regularnych plamień, to nie ma powodu do obaw. Z uwagi jednak na fakt, że ciąża jest wyjątkowym okresem, to nawet pozornie błahe problemy warto omówić z ginekologiem, do którego należy decyzja o ewentualnym przyspieszeniu wizyty i wykonaniu USG kontrolnego.