Dlaczego mam te bóle macicy w ciąży?

Witam jestem w 21tygodniu ciąży biorę luteinę dufaston i nospe i magnez czasami łapią mnie krótkie bóle w macicy lekarz mówi że wszystko jest dobrze a mnie nadal te bóle łapią co

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wraz z rozwojem ciąży możliwe jest wystąpienie różnego rodzaju dolegliwości bólowych wynikających ze stale rosnącej macicy, rozwijającego się płodu oraz wpływu relaksyny, która powoduje m.in. rozluźnianie więzadeł.

Krótkotrwałe skurcze mogą być tzw. skurczami przepowiadającymi, które przygotowują macicę na zbliżający się poród. Nie są niebezpieczne, ponieważ nie powodują skracania szyjki macicy. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/skurcze-porodowe-rodzaje-objawy-skurcze-przepowiadajace.

Jeżeli lekarz zapewnia Panią, że wszystko jest w porządku, a dodatkowo – profilaktycznie – zażywa Pani Duphaston, No-spę i magnez, to sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw. Takie leczenie przeciwdziała nadmiernym skurczom macicy i rozwieraniu się szyjki macicy.

O bólach brzucha w ciąży traktuje nasz artykuł, proszę się z nim zapoznać, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.