Jak postępować w przypadku takich zachowań u synka?

Witam jestem mamą chłopca 2.5 latka chłopiec często chce robić wszystko sam jak mu już coś nie wychodzi to jest taki płacz rzucanie się o ziemię kopanie wszystkiego co w pobliżu. A jak chce się odezwać i wytłumaczyć albo pomoc to zostaje tak wyzwana że nawet nie mogę na niego spojrzeć. Co robić żeby nie było takich sytuacji?

mgr Zenona Tymecka Pedagog

Dzień dobry, według mojej opinii proszę nie zwracać uwagi na zachowanie syna. Brak Pani reakcji na jego zachowanie może go zastanowić że mama nie jest na każdy jego wybuch złego zachowania. Jest to jednak małe dziecko i taki wybuch złości może być wołaniem o większą uwagę. Zalecam obserwacje albowiem jest za wcześnie na szukanie głębszej przyczyny takiego zachowania u dziecka. Proszę obserwować dziecko i w miarę możliwości notować częstotliwość takiego zachowania co może być przydatne w przypadku konieczności pogłębienia diagnostyki w przyszłości. Zalecany jest spokój.

Pozdrawiam!
PEDAGOG
mgr Zenona Tymecka