Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powinno rozwijać się 2-letnie dziecko?

Witam , mam dwuletniego syna ktory nie mowi.. to znaczy mowi tylko mama i baba albo am jak chce jesc, jest wesoly , kocha inne dzieci i pilke nozna . Martwi mnie to ze nie mowi , czesto oglada bajki moze to tego wina, jak cos mowie to sie spojrzy ale nie zawsze a jak mowie powiedz to wpada w histerie pediatra mowi ze ma bunt dwulatka ... prosze odpowiedziec mi na pytanie... pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witam serdecznie. Tempo rozwoju mowy u dzieci jest sprawą bardzo indywidualną. Chłopcy zaczynają mówić później niż dziewczynki.
Często zdarza się również, że jeśli rodzice zaczęli mówić później niż ich rówieśnicy - także ich dziecko może przejawiać podobne zachowania.
Nie zawsze rozwija się „podręcznikowo”, ale nie oznacza to, że coś dzieje się źle. Zazwyczaj dwulatek zna ok. 20 słów i mówi już prostymi, dwuwyrazowymi zdaniami, często jednak przekręcając słowa lub wypowiadając tylko końcówkę lub początek wyrazu.
Aby w porę wychwycić ewentualne nieprawidłowości zalecam konsultację logopedyczną oraz badanie słuchu u maluszka. Pozdrawiam!

http://www.slomka.org/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy