Czy niedokładna odpowiedz dziecka na zadane pytanie może świadczyć o niewłaściwym rozwoju?

Witam.Jestem mamą 4 letniej Zuzi.Zuzia chodzi 2 rok do przedszkola niestety często choruje tydzień w przedszkolu dwa tygodnie w domu.Zuzia lubi chodzić do przedszkola,uważam że rozwija się prawidłowo choć późno zaczęła mówić Obecnie mówi już zdaniami choć ma wadę wymowy seplenie miedzyzebowe i upraszcza głoski.Ostatnio się zmartwilam gdyż Panie w przedszkolu stwierdzily ze Zuzia często się denerwuje jak coś jest nie po Jej myśli,wpada w histerię i piszczy ,Panie uważają że nieraz to naprawdę są błahe powody.Uwazaja ze ma dziwne lęki i zamyka siębw sobie.Zuzia według nich również nieadekwatnie odpowiada na zadane pytania i nie patrzy im w oczy lecz do góry.W domu jak ze mną rozmawia patrzy na mnie więc to mnie dziwo.Panie też stwierdzily ze Zuzia nie zna niektórych imion dzieci z grupy,myli kolory i nie liczy do 10.Rowniez zwróciły uwagę lubi się przytulać i często siada im na kolanach kiedy czytają bajki.Uwazaja ze wolniej zapamiętuje wierszyki.Zuzia oczywiście sama je,potrafi się ubrać lubi się bawić skakać i uśmiechać. Proszę o pomoc gdzie mogę się udać do specjalisty czy mam się już martwić czy prostu taki jest etap rozwoju i Jej częste nieobecności w przedszkolu tak się właśnie na Nią odbijają. Pozdrawiam serdecznie dziękuję za pomoc

Witam, częsta nieobecność córeczki może mieć związek z opisanymi przez Panią uwagami wychowawczyń przedszkola, ale żeby w pełni odpowiedzieć na pytanie, czy nie dzieje się nic niepokojacego, zachęcam do wizyty w rejonowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, gdzie specjalista porozmawia z Panią, oraz jeśli będzie taka potrzeba, wykona odpowiednie badania dziecka. Pozdrawiam

Witam,

zalecana jest diagnostyka w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub prywatnie u psychologa dziecięcego, może być pomocny psychoterapeuta systemowy (pracuje z rodziną).

Pozdrawiam serdecznie