Czy można w jakiś sposób uspokoić córkę?

Witam. Moja czteroletnia córka kilka tygodnia temu miała stresującą sytuację: dotknęła ustami przedmiotu, który mógł być zbrudzony szkodliwymi substancjami. Od tego czasu córka boi się dotknąć wielu rzeczy. Ciągle przychodzi i pyta czy nic jej się nie stanie jeśli dotknęła ręką ręcznika, czy nic jej się nie stanie jeśli jej ubranie dotknęło ściany itd. Potrafi płakać z tego powodu, a jej reakcje tylko się nasilają mimio spokojnego tłumaczenia. Gdy my żartujemy czy „nic nam się nie stanie jeśli dotkniemy np. Stołu” ona się śmieje, ale po jakimś czasie te leki wracają. Co można zrobić żeby ją uspokoić i wrócić do normalnego funkcjonowania?

Witam
Proszę skorzystać z pomocy psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna, natomiast psycholog udzieli porady co do dalszego postępowania z dzieckiem, bądź zaproponuje terapię psychologiczną , jeśli będzie to konieczne.
Pozdrawiam
Anna Szyda