Czy takie zachowanie dziecka to zwykły bunt?

Witam, Moje dziecko ma 5 lat. Od jakiegoś czasu zaczęło się dziwnie zachowywać. Wpada w szał gdy wyda mu się proste polecenie np. chodź do domu, chodź się kąpać. Odpowiada, że nie idzie , gdy zmuszę go, że ma to zrobić krzyczy, płaczę są momenty że co mu wpadnie pod rękę zaczyna rzucać tymi przedmiotami. Trzeba odczekać aż się uspokoi. Gdy już się wyciszy przez jakiś czas patrzy w jeden punkt , jest nieobecny. Czy to są jakieś niepokojące objawy i trzeba zgłosić się do specjalisty czy przechodzi po prostu bunt?

Witam
Proponuję zgłosić się do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, który pomoże znaleźć odpowiedź na zadane pytanie. Podczas spotkania psycholog na podstawie szczegółowego wywiadu z rodzicem, obserwacji dziecka w procesie zabawy oraz zastosowaniu niezbędnych testów psychologicznych przekaże wskazówki do dalszego postępowania z dzieckiem i udzieli informacji odnośnie aktualnego stanu psychofizycznego dziecka.Wizyta jest bezpłatna.
Pozdrawiam
Anna Szyda