Lęki nocne u 6-letniego syna

Dzień dobry. Syn ma 6lat, od roku ma leki nocne, które nasilają się np. podczas infekcji, wtedy występują codziennie przez kilka dni. W ubiegłym roku od stycznia do kwietnia, występowały nawet 4-5 razy w tygodniu. Potem rzadziej. Od lata do końca roku, jeżeli się pojawiały to bardzo rzadko i nie były bardzo intensywne. Obecnie syn jest chory i znowu się pojawiły, bardzo intensywne, codziennie, nawet kilka razy w jedną noc. W ubiegłym roku syn miał przeprowadzone EEg głowy podczas czuwania, lekarz stwierdził, że wszystko w porządku. Zasugerował, że można włączyc tegretol( czego nie zrobiliśmy), ale ze lęki powinny same ustapic. Zanim pojawiły się lęki, sen synka zawsze był bardzo płytki, wybudzał się. Bardzo się martwimy, ponieważ nie wiemy jak pomóc synkowi.

Witam
Proponuję zgłosić się do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aby psycholog zdiagnozował przyczynę opisanych problemów u dziecka i być może zalecił dalsze działania, np. terapię psychologiczną. Wizyta jest bezpłatna.
Pozdrawiam
Anna Szyda