Nadpobudliwość, reagowanie płaczem i agresja u 6-latka

moje dziecko przejawia nadpobudliwosc w swerze emocjonalnej reaguje albo płaczem na rzeczy błache albo agresywnie jeśli ktoś go stuknie niechcący prawie zawsze oddaje ale mocniej nie słucha w przedszkolu pani poleceń wiele rzeczy twierdzi,że jest nieciekawych i dlatego zle się zachowuje jest gadatliwy i często zostaje w tyle z pracą bo interesuje sie wszystkim dookoła jest zdolny dobrze liczy pani mów zdolny ale leniwy jak mam pomóc mojemu 6 letniemu synowi i do kogo sie udać o pomoc
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinna Pani skonsultować się z psychologiem dziecięcym - może Pani na przykład udać się do poradni psychologiczno - pedagogicznej. Tam specjalista będzie w stanie określić przyczyny trudności Pani syna i zaproponować odpowiednią formę pomocy.
Pozdrawiam