Brak koncentracji i niesłuchanie poleceń w przedszkolu u 5-letniego wnuka a zespół Aspergera

Mój 5-letni wnuk wg Pań w przedszkolu nie koncentruje się, nie słucha poleceń. Słyszy i wszystko wie, gdy Pani go zapyta o przerabiany materiał. Lubi bawić się z dziećmi. Jest żywym dzieckiem, w domu stosuje się do zasad i poleceń, bawi się z sąsiednimi dziećmi. Dziecko wrażliwe, z empatią, wesołe. Czy to Asperger?
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Mgr Adam Horak Psycholog
52 poziom zaufania

Przedstawione objawy raczej wykluczają zespół Aspergera. Dziecko unikałoby towarzystwa rówieśników i wykazywało dziwaczne zainteresowania. Proszę skonsultować się z najbliższą poradnią psychologiczno-pedagogiczna. Placówki tego rodzaju mają dużą praktykę w diagnozie i pomocy dzieciom w trudnościach okresu dzieciństwa. Dzieci lubią te poradnie, po pracują tam miłe panie psycholog.

0

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu, wnioskuję, że Pani Wnuczek jest tak zaabsorbowany zabawą, że prawdopodobnie słucha i wykonuje plecenia w sposób selektywny, czyli wybiera to, co est dla niego emocjonalnie interesujące.

Możliwe jest też, że być może forma zwracania się Pań w przedszkolu do Wnuka, nie odpowiada mu i stąd taka reakcja.

Proszę zwrócić na to uwagę.

Nie zaszkodzi kontrolnie zasięgnąć opinii lekarza pediatry.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty