Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak komunikacji z 5-latką w przedszkolu

Córka skończyła w grudniu 5 lat,chodzi do przedszkola 2 rok,w zeszłym było strasznie, nie bawiła się,nie chciała chodzić, stała ciągle przy pani,nie dawała dzieciom reki, w tym nie ma tego problemu,chodzi chętnie,jest bardzo pojętna,wykonuje wszystkie polecenia,dobrze się uczy,bawi się z innymi,ale nie odpowiada na pytania nauczycielki, pokaże palcem albo skinie głową.Nie odpowie tez obcym dzieciom i dorosłych.Bardzo mnie to martwi,córka ma iść do I klasy,ale co będzie jak nie będzie odpowiadać?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Nosidełko Mei-Tai - wiązanie na brzuchu

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać nosidełko mei-tai na brzuchu.

Opisywane zachowania córki mogą wynikać z silnego lęku i być objawem mutyzmu selektywnego, w którym dziecko nie nawiązuje kontaktu z wybranymi osobami, mimo zachowanej zdolności mówienia i prawidłowego funkcjonowania poznawczego.
Proszę zgłosić się do psychologa dziecięcego, który po dokładniejszym poznaniu funkcjonowania dziecka wskaże odpowiednie formy oddziaływań i wdroży terapię, która pomoże córce pozbyć się doświadczanego lęku, łatwiej odnajdywać się w sytuacjach społecznych i komunikować z innymi osobami.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Psycholog, coach i trener umiejętności psychospołecznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy