Nadmierne zainteresowanie seksualnością u 8-latka

Dzień dobry. Mój 8-letni syn ma przyjaciela rówieśnika, z ktorym znają się właściwie od zawsze. Ostatnio podczas pobytu u nas w domu chłopcy zamknęli się w pokoju i stanowczo poprosili, abym nie wchodziła. To, oczywiście, wzbudziło moją podejrzliwość, dlatego kilka razy zajrzałam do środka przez dziurkę od klucza. Chłopcy byli nago, raz wyglądało to, jakby uprawiali seks oralny (nie było widać, bo byli zasłonięci kołdrą), następnym razem nie miałam już wątpliwości - zobaczyłam ich w pozycji "na pieska", wyglądało to dość jednoznacznie. Nie wiem, czy była to jedynie zabawa w naśladowanie, czy coś więcej. Jestem prawie pewna, że inicjatorem takich zabaw jest mój syn. Kilka miesięcy temu przyłapałam go na oglądaniu filmu dla dorosłych, wytłumaczyła mu wtedy, co to jest i dlaczego nie powinien oglądać takich produkcji. Następnie kilka razy widziałam go masturbującego się. Raz zdarzyło się nawet, że ochroniarz w markecie przywołał nas i pokazał na nagraniu, jak syn "majstrował" w spodniach w kącie. Staram się otwarcie rozmawiać z dziećmi, również na tematy intymne, jednak z synem jest to dość trudne, ponieważ ilekroć staram się go delikatnie wypytać, zawsze wszystkiemu gorliwie zaprzecza. Po tym, co zaobserwowałam ostatnio, kompletnie mnie zamurowało, nie wiem, co mam o tym sądzić i jak się zachować. Nie chcę chłopców straszyć, karać, ani wywoływać jakichś negatywnych skojarzeń, które rzutowałyby na ich przyszłe życie seksualne. Wiem, że zaistniałe zdarzenie wymaga interwencji. Postanowiłam jednak na razie nikomu o tej sytuacji nie mówić i skorzystać z pomocy psychologa, z którym miałam spotkać się za kilka dni. Sytuacja jednak dość mocno się skomplikowała - chłopcy zostali przyłapani podczas jednej ze swoich "zabaw" przez babcię kolegi w jego domu. Tym razem przebierali się w bieliznę mamy chłopca. Babcia opowiedziała o wszystkim rodzicom i w ten sposób dotarło to też do nas. Mąż zareagował bardzo ostro, powiedział synowi, że nie będzie tolerował w domu zboczeńca i tym podobne. Chłopcy dostali zakaz spotykania się. Proszę podpowiedzieć, jak powinnam się zachować. Obawiam się, że reakcja rodziców kolegi będzie dość ostra, tym bardziej boję się reakcji męża. Z góry dziekuję za wszelkie rady oraz sugestie.

Szanowna Pani,

wskazana jest konsultacja u specjalisty; psychologa dziecięcego, seksuologa.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś