Problemy z koncentracją i nauką u 15-latka

Mój syn ma 15 lat. Jest w trzeciej klasie. Ma problemy z nauką. To znaczy .. Nie słucha nauczycieli co mówią na lekcji, potrafi w tym czasie myśleć całkowicie o czym innym. Nie odrabia prac domowych, po prostu o nich nie pamięta i nie zapisuje w zeszycie co ma zadane więc w domu też nie wiem co ma zrobić.Musze o wszystkim przypominac jest bardzo szczuply nie ma w nim tluszczu wszystkie zyły widac byłam u lekarza lekarz powiedział ze tak ma byc zadne w szkole dziecko tak nie wyglada

Witam,
Może syn nie mówi pani o wszystkim, co się dzieje w jego życiu. 15 lat to trudny okres zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Proszę spróbować podpytać go o kolegów i koleżanki, proponuję też udać się do psychologa dziecięcego na konsultację.
Pozdrawiam