Niepokojące zachowanie syna w szkole

witam,mój syn 1-klasista ma problem.Pani nauczycielka chwali go za naukę,ładnie czyta ,liczy,ma szeroką wiedze.Niestety nie potrafi skupić sie na lekcjach tzn przegląda zeszyty,książki,rozmawia,wstaje,wyrywa się nieproszony do odpowiedzi,natomiast gdy w domu nauczy sie pięknie mówić wiersz to w szkole niestety dostaje 2.w domu nie ma problemu z odrabianiem lekcji .problem tkwi w jego zachowaniu na lekcjach.

Trudno mi powiedzieć, czy jest problem, czy go nie ma. Ja jestem zawsze daleki od doszukiwania się problemów u dzieci (typu ADHD) dla tego proszę podejść do tego ze spokojem. Przecież to I klasa, nowe środowisko, nowe wymagania życiowe, mnóstwo dzieci. Może warto na początek zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na badanie. Trzeba pobrać i złożyć wniosek o przebadanie. Po badaniu otrzyma Pani opinię pełną informacji nt. funkcjonowania dziecka i wskazówki do działania. Tą opinię powinna Pani zanieść do szkoły i tam nauczyciele powinni zastosować się do zaleceń PPP. Bez względu na to, czy uczeń jest zdolny, czy ma deficyty. Gdyby informacje na opinii były niezrozumiałe proszę podejść w szkole do pedagoga/psychologa, to na pewno wytłumaczy tajemnicze stwierdzenia.