Agresywne zachowanie u 14-latka

do jakiego specjalisty zgłosić się gdy 14-latek się głodzi, ma zachowania agresywne i odmawia współpracy

Witam,
Należy pójść z synem do psychologa klinicznego, specjalisty w diagnostyce i psychoterapii dzieci i młodzieży. Po konsultacji z psychologiem być może okaże się tez wskazana wizyta i lekarza psychiatry i wsparcie procesu pomocy chłopcu lekami, ale nie musi to okazać się konieczne. Tak zarysowany problem należy dokładnie przeanalizować w kontekście sposobów wychowywania w domu oraz jego sytuacji w szkole i grupie rówieśniczej. Absolutnie proszę nie pozostawiać dziecka bez pomocy!
pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
myślę, że zanim zacznie Pani szukać specjalisty dla syna, należy zastanowić nad ewentualną przyczyną takich zachowań. Porozmawiać z nauczycielami w szkole, kolegami, rodzeństwem i zapytać siebie od kiedy obserwuję takie zachowania, kiedy one się nasilają. Może szukać Pani pomocy u psychologa w szkole, w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Łączę pozdrowienia
Monika Prus

Witam Panią,
pisze Pani krótko, jednak opisywane objawy wyglądają dość poważnie. Dobrze byłoby w tej sytuacji udać sie do lekarza psychiatry bądź do psychologa. Radziłabym zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Młodzieży.

Witaj,
nie wiemy kim jesteś dla tego nastolatka ale jeśli mamą i wobec Ciebie przejawia owe akty agresji/głodzenie się jest także agresją/,powinnaś razem z synem pójść do terapeuty i podjąć tę formę leczenia.Stosuje się tutaj zarówno formy psychoterapii rodzinnej,gdyż problem dotyczy nieletniego,który pozostaje pod wpływem systemu z oczywistych powodów albo najpierw kilka sesji z samym chłopcem,jeżeli jest na to gotów a następnie zaprasza się członków rodziny.
Taki sposób myślenia jest najsłuszniejszy i mimo,że trudny dla rodziny,przywraca wszystkim stabilność relacji oraz wzmacnia rodziców w swoich rolach,pozwala zaznaczyć zdrowe granice i normy,co równocześnie wycisza dziecko.
Polecam w/w sposób i życzę siły.