Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z zachowaniem u 6-latka

witam jak pomoc 8 latkowi w poprawie prawidłowego funkcjonowania dziecko zarowno w szkole jak i w domu nie reaguje na polecenia,chodzi po klasie,wstaje w momentach w ktorych nie powinien wstawac zwyczajnie sie nudzi,zawiesza sie robi w danym momencie to na co ma ochote ma taki mały swoj swiat na lekcji bawi sie nie uwaza ma problemy z relacja z rowiesnikami jest agresywny,ciezko nawiazuje kontakty z dziecmi nie umie sie wypowiadac na zadany mu temat?dodam ze jest dzieckiem b.inteligentnym
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Bezsenność

Szanowna Pani,
Moja odpowiedź może być tylko drobną wskazówką, gdyż trudno o wnioski na podstawie skąpych informacji.
Pierwszą sprawą o której należy pomyśleć, to granice i zasady jakie są stosowane w domu. Czy w ogóle istnieją i czy są egzekwowane? Czy syn posiada jakieś obowiązki stosowne do swojego wieku? Czy w domu dorośli (w tej sytuacji nauczyciele) traktowani są jako autorytety? Kwestia agresji: czy potrafi mówić o emocjach, wyrażać je w adekwatny sposób? Czy ogląda telewizję (ile czasu, jakie programy), podobnie gry komputerowe?
Kwestia szkoły. Pisze Pani, że syn jest bardzo inteligentnym chłopcem. Istnieje prawdopodobieństwo, że materiał i tempo pracy jest dla niego nieodpowiednie (zbyt wolno, nudno). Warto porozmawiać z nauczycielem, czy istnieje szansa, aby zadawać chłopcu dodatkowe zadania do rozwiązania, aby nie nudził się, gdy wcześniej zakończy pracę.
Ważną kwestią jest "zawieszanie się, swój mały świat, problemy w relacjach z rówieśnikami". Te zdania wymagają głębszego wyjaśnienia.
Do uzyskania pełnego obrazu potrzeba jednak spotkania na żywo psychologa z Panią i/lub z synem. Ważne, aby poznać historię dziecka, szerszy kontekst funkcjonowania itp.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Mioduska

0

Warto skonsultować się z psychologiem i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Diagnostyka przyczyn zaburzeń pomoże ustalić formę pomocy (psychoterapia rodzinna, psychoterapia specjalistyczna, wsparcie edukacyjno-szkolne itp)

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy