Czy nerwicę można odziedziczyć?

Mam nerwice od 10 lat czy moj synek moze miec ja po mnie. czasami jest nerwowy tzn wszystko wychciewa, denerwuje sie jak czego mu nie dam, krzyczy, placze. Obecnie ma 4 latka.

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, która pomoże Pani poradzić sobie z nerwica, a tym samym uspokoi Panią w relacji z synkiem.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Zaburzenia i choroby psychiczne nie są dziedziczone wprost. Możemy mówić o dziedziczeniu pewnych skłonności oraz wpływie wychowania na psychikę. Zachęcam do kontaktu z psychologiem.

Pozdrawiam.