Napady złości u 3-latki

WITAM MOJA 3 LETNIA CÓRKA MIEWA NAPADY ZŁOŚCI- KRZYCZY RZUCA ZABAWKAMI STRZELA DRZWIAMI CZASAMI MNIE BIJE- ZACHOWUJE SIE TAK GDY JEJ CZEGOS ZABRONIEA NIE DAM . GDY SIE USPOKOI PRZEPRASZA ALE ZA PIEC MINUT JAK ZNOWU JEJ POWIEM NIE JEST TO SAMO. JEST BARDZO MĄDRA I BYSTRA PIĘKNIE I PŁYNNIE MÓWI MA BARDZO DOBRĄ PAMIEC MOWI Z PAMIECI BAJKI KTORE JEJ CZYTAM. DZIADKOWIE TEZ CZESTO DROCZĄ SIE Z NIĄ NA ZASADZIE JESTEM ŁADNA- NIE BRZYDKA CZEGO ONA BARDZO NIE LUBI I POZNIEJ PLACZE PROSZE O RADE

Zachowanie dziadków jest niewłaściwe, w tym wieku to jest znęcanie się nad dzieckiem. Natomiast pani dziecko potrzebuje miłości, spokoju, pochwał, ale granice też musi znać. Dobrze te granice częściej z dzieckiem omawiać i ustalać wspólnie. Jeśli je przekracza, to spokojnie mówić, że tego i tego nie wolno robić. Dziecko odzwierciedla pani emocje.

Witam serdecznie, chciałbym zaproponować Pani udanie się do psychopedagoga. Jednym z kilku jego zadań jest pomoc w ustaleniu problemu wychowawczego - przyczyny i (widocznych) skutków.
Dobry psychopedagog rozpozna źródło problemu i zaleci stosowanie odpowiednich sposobów zachowawczych.
Nie jestem do końca w stanie stwierdzić z powyższego tekstu czy córka cierpi na zaburzenie osobowości, czy też jest to problem na tle wychowawczym. Z doświadczenia wnioskuję/obstawiam drugą opcję.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.