Zaburzenia osobowości u 20-letniej osoby

Witam,mam zaburzenie osobowości,byłem 2 razy w szpitalu psych. Jednym z wielu problemów jest codzienne myślenie od KILKU lat o włosach i zmienianie ich.Czy jest to związane z chorobą?ciągle nie wiem jaki mają być włosy np.myślałem że długie włosy dodają mi sił czy coś takiego i np.ciągłe myślenie jakie włosy są najlepsze.To się dzieje od kilki lat czy jest to związane z zaburzeniami osobowości?od pewnego czasu myślę też dużo o depilacji.wiem że to głupie ale jest mi z tym ciężko.Proszę o pomoc.

Skoro dwukrotna hospitalizacja przyniosła podobną diagnozę dotyczącą zaburzenia osobowości, to prawdopodobnie coś w tym jest. Być może Pana myśli na temat włosów można dodatkowo zdiagnozować w ramach obsesyjnego myślenia w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym, ale bez osobistego spotkania nie można nic orzekać w 100%. Czy podjął Pan psychoterapię? Jest ona niezbędna, aby złagodzić objawy i skutki zaburzenia osobowości, a także potrzebna jest, aby powoli pozbywać się natrętnego myślenia na temat włosów. Proszę się zastanowić nad podjęciem psychoterapii szczególnie w nurcie poznawczo-behawioralnym, który może skutecznie wyhamować u Pana myśli nt. owłosienia. Powodzenia!

Witam,
Żaden problem nie jest głupi. Jest po prostu kwestią, którą należy się zająć. Potrzebna jest osobista konsultacja z psychoterapeutą do czego zachęcam.
Psychoterapia pozwoli przyjrzeć się problemowi i podjąć właściwe kroki.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Balicka