Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne a powracająca scena z przeszłości

Witam, moje pytanie dotyczy zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Od miesiąca dręczy mnie taka scena zresztą jedna z wielu. Po 10 latach przypomniała mi sie scena, gdy mialam 8 lat i chyba popchnęłam koleżankę, przez co zraniła się w głowę o ławkę. Moje myśli krążą wokól tego, że chciałam ją zabić. Czy myśli dotyczące tego, co juz sie wydarzyło, to również objawy tej choroby? Dodam, ze leczę się u psychiatry i przyjmuję leki. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Natrętne myśli, na temat tego, co już się wydarzyło mogą być objawy zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych. Zastanów się, czy oprócz kontynuowania farmakoterapii nie warto rozpocząć również psychoterapii.
Pozdrawiam