Jak leczyć zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?

Witam jestem już po pierwszej konsultacji z psychoterapeutą bede miał cały cykl dzisiaj psychiatra stwierdził u mnie zaburzenia obsesyjno kompulsywne-nerwice natrectw. Cały czas nurtuje mnie od juz miesiąca sytuacja,która stała się z moim onanizmem a tak naprawde z ilością niespodziewałem się tego. Juz jej wspominałem o pewnej rzezczy ktora minie daje zyc jednak powiedzialem ze opowiem o niej na nastepnej wizycie,bo bylem juz dzisiaj po jednej pierwszej z psychiatrą.I był stres. Czy pani odpowie mina pyt dlaczego moj organizm tak zareagował.

Jeśli rozpoczął Pan psychoterapię, warto cierpliwie zaczekać do kolejnej wizyty. W trakcie opowiadania zarówno objawów, jak i historii życia, a także z biegiem rozwoju relacji terapeutycznej będzie Pan mógł zrozumieć i lepiej poradzić sobie z objawami. Należy jednak pamiętać, że psychoterapia jest często dłuższym procesem, dlatego warto dać sobie czas.