Jak uwolnić mnie od obsesyjnego myślenia?

Witam! Mam problem z obsesyjnym i negatywnym myśleniem o bezdomnych zwierzętach. Ale ja zwariuję i tracę radość. Zawsze chodziłam do psychiatry i niestety lek depralin ldt nic nie pomoże i kilka wymieniła lek też nic nie pomoże. Jak uwolnić mnie od obsesyjnego myślenia. Odczuwałam lęk, płacz,bezsenność i nerwicę. Mam myśli samobójcze. Czy jakiś lek możliwe unikać złe myśli? Chcę zapomnieć o tym wszystkim najszybciej. Potrzebuję wrócić do spokoju myśli i odzyskać zdrowie. Proszę o odpowiedź!

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię w podejściu poznawczo - behawioralnym, gdyż sama farmakoterapia to za mało. Psychoterapia we wspomnianym nurcie jest jedyną skuteczną w przypadku zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego i zaburzeń z jego spektrum. Polecam także w ramach autoterapii książkę "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" J. Hershfield, T. Corboy, Wyd. Uniwerystetu Jagiellońskego oraz trening uważności opracowany np. w "Mindfulness. Trening uważności" M. Williams, D. Penman, Wyd. Samo Sedno. Podejrzewam, że psychoterapia we wskazanym nurcie i praca własna nad problemem w domu okazałyby się bardzo skuteczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/